header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Atentie la tepari!!!
decebal
Stimati colegi,
Va atrag atentia asupra unui potential tzepar care v-ar putea insela cu un anunt de genul acesta:
http://www.tocmai...39811.html
Eu l-am gasit intamplator luni si l-am contactat telefonic. A raspuns la primul apel si am stabilit sa ii transmit pe email datele la care sa imi livreze produsul in cursul zilei de marti.
Am transmis datele firmei unde lucrez si unde pot fi gasit de un curier anume, specificat in mail ca fiind preferat de mine pentru livrare. Cred ca acest aspect l-a pus pe ganduri...
Nu a raspuns nici la mail, nici la apelurile telefonice ulterioare efectuate de la acelasi numar de mobil. Cand l-am sunat (marti) de pe alt numar, a raspuns la primul apel si a mi-a explicat ca nu a putut raspunde, dar ca trimite a doua zi dimineata coletul
Bineinteles ca a doua zi nu am primit niciun raspuns. Nici pe mail, nici telefonic. Toata ziua am incercat sa il contactez si nu a mai raspuns. A raspuns insa unui "cumparator" fals rugat de mine sa il verifice, caruia i-a spus ca mai are produsul si ca il va trimite la adresa acestuia.
Mare grija...
Daca mai stiti si alti astfel de "binevoitori" poate ca nu ar strica sa ii atentionam si pe altii
 
mikinina
Pai si cum sa ma insele? Platesc dupa ce vad ca in colet e acel produs...
Am trimis si eu mailuri, am sunat dar degeaba...
 
Misu1970
Sint curios care firma de curierat mai are optiune de verificat coletul inainte de plata .Pacat ca aici pe forum la bursa nu este optiune de acordat calificative dar ma gindesc ca totusi sintem oameni seriosi pe aici.
 
decebal
Nu stiu daca vreo firma de curierat mai are aceasta optiune, dar stiu ca daca ai o relatie de colaborare cu curierul, poti cere blocarea transferului banilor catre expeditor pe motiv de tentativa de inselaciune.
 
mikinina
Eu la Urgent Curier (la mine in oras) pot obtine aceasta favoare. Cind am cerut mi s-a spus ca nu e nici o problema, parca mi-au spus chiar ei ca pot sa stea sa ma astepte cu verificarea.
Pentru clarificare miine dimineata ma informez de la sursa si va comunic.
 
puiugr
LA FAN CURIER SE POATE FACE PACKING LIST.ASTEPTI CURIERUL SA-TI IA PACHETUL.FACI CU EL LISTA CU CE AI INAUNTRU SI IL TRIMITI.CAND PRIMESTI PACHETUL VERIFICI SA AIBA ACEL PACKING LIST.IN FELUL ASTA VEZI CE TI-A TRIMIS FARA SA FIE NEVOIE SA DESFACI PACHETUL.
https://www.facebook.com/Fotograf-Grapinoiu-Petru-1117832321567050/
 
https://www.facebook.com/Fotograf-Grapinoiu-Petru-
Ionut78
Prin Urgent Curier se poate desface pachetul inainte de plata , eu am trimis o gramada de colete in modul acesta.
Olympus PEN
 
ghinitai
Probabil ai dat peste vreun curier certat cu legea Smile
Nicio firma de curierat nu mai accepta verificarea coletului, asta o stiu cu siguranta direct de la ei. Ca unii mai negociaza cu persoana care aduce coletul e alta treaba, dar curierul ala o face pe basca lui. Daca gasesti un kg de cartofi inauntru eu cred ca intra curierul la probleme. (de asta au renuntat cei de la Urgent la chestia asta.. chiar s-a intamplat chestia cu cartofii)
Posta Atlassib te lasa sa verifici inca, dar asta daca vrei sa risti sa-ti dispara banii sau produsul. Am auzit multe povesti horror cu ei si mi s-a intamplat si mie o treaba chiar cu un membru de aici de pe forum. Noroc ca tipul cu care am colaborat a fost foarte de treaba si am reusit sa recuperez banii.
 
mikinina
Pina la urma subiectul e altul. A reusit cineva sa ia legatura cu Luci?
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 2
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,398,804 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.