header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Constructie site
Ionut78
Bogdan Mitea a scris:

Daca cineva isi spune parerea despre o poza mai veche, autorul acesteia are sanse mari sa nu o vada si prin urmare nu va exista un raspuns. Sa nu uitam ca in panou fiecare rand este un link.
Asadar ma intereseaza maximizarea posibilitatilor de comunicare.



Este adevarat, dar in acelasi timp nimeni nu poate sti cui i se adreseaza comentariul decat dupa ce da click pe el iar asta ar insemna sa cauti mult si bine un comentariu la poza ta cand poti mult mai usor sa gasesti comentariile noi accesand direct poza din galeria foto, parerea mea e ca spatiul ala ar putea fi folosit la altceva, de ce nu la reclame.
Olympus PEN
 
Bogdan Mitea
Orice membru are acces rapid la albumul sau personal. In felul acesta vede si ce poze din album are comentarii.
Actualul panou de comentarii din prima pagina este un instrument pe care eu il folosesc foarte mult. Cand apare un comentariu nou sunt interesat sa vad subiectul la care face referire.
Sunt fotografii pe care le privesc altfel dupa niste comentarii bine gandite.
Olympus E-M1
 
Eddy
este binevenita transformarea site-ului
pareri personale si sper constructive:
1. denumirea din banner sa fie cea reala a site-ului
2. foto cu e5 ii poate dezavantaja pe micro 4/3-isti, eu as pune ceva alegoric, gen pieptenul de la 4/3 (sau daca e un link de noutati care se schimba periodic, e ok)
3. butoanele importante gen conectare, cautare le-as pune imediat sub banner
4. in loc de combinatia alb gri negru as merge pe alb albastru galben
in rest e brici
Editat de Eddy la 30-03-2013, 23:15
 
george71
Pare mai interesant.imi place transformarea
Olympus OM-D E-M1 mk2 & OM-D E-M5 cu Panasonic 12-35mm;Panasonic 15mm f1.7;Panasonic 25mm f1.4;ZD 9mm;Fishay Oly 8mm;ZD 45mm;ZD 75-30mm
Galerie foto: http://george-visanescu.blogspot.com/
 
http://george-visanescu.blogspot.com/
Bogdan Mitea
Fotografia de sub titlu este un banner dinamic.
Dominanta albastra pe care site-ul a avut-o am inlocuit-o cu mult mai eleganta combinatie de griuri, cu variatii de la alb la antracit.
Olympus E-M1
 
qrazvan
Arata foarte bine, mai ales E5-ul cu 12-60 si stropii de ploaie e de mare efect! Link-ul o sa duca pe site-ul oficial Olympus?
La comentariile din dreapta, fondul alb poate ar putea fi schimbat cu o nuanta de gri sau alta culoare.
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
Ionut78
Mie imi place foarte mult schema de culori propusa, dar in locul E5-ului as vedea un Pen care ar fi mult mai reprezentativ pentru Olympus avand in vedere ca platforma 4/3 e moarta si ingropata de acuma.
Olympus PEN
 
Bogdan Mitea
Fondul acela de la panoul de comentarii nu este alb ci gri.
Bannerul cu E-5 este unul dynamic: acum este E-5, pe urma OM-D, pe urma PEN, pe urma alte lucruri.
Olympus E-M1
 
AlexCarol
Arata super.Mai colorat si mai atragator.Felicitari.Am si vreo doua -trei sugestii:linia galbena sub titlul OLYMPUS ar da bine;in bannerul dinamic sa apara pe rand toata gama Olympus (OM,4/3,m4/3.etc)pt ca ,parerea mea,mi-ar face placere sa le vad si pe cele mai vechi; si un program care sa reduca dimensiunea pozelor automat ptr postare sa nu mai tot facem resize.multumesc.
OMD EM1 MKII,12-40 pro
 
komaromiromeo
Arata bine, dar sfatul meu e sa fie foarte aerisit nu incarcat
Thumbs up EPM 1 - 14-42mm II
E-520, ZD 14-42MM, ZD 70-300 4-5.6, ZD 35MM 3.5, ZD 40-150MM 3.5-4.5, LENSBABY 2
OM 10, 50MM 1.8, MIRANDA 28MM 2,8, HELIOS -44W-5, ORESTEGON 29MM, 2,8
 
Bebe
De schimbat si Nikonul 3100 de la bursa foto.
bursa_1.jpg
 
d3xmeister
Bebe a scris:

De schimbat si Nikonul 3100 de la bursa foto.


Eu am unul in carne si oase acasa. sau mai bines zis in lentile si circuite Smile)
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
Corneanu Daniel
Buna versiunea lui Bogdan , e buna combinatia ,alb, gri , negru ... nu ar incanta privirile cu scrisuri galbene sau alte cromatici prea vii. Parerea mea e ca cu cat mai simplu cu atat mai bine fara prea multe jocuri de culori ( siturile ieftine si prost gandite sunt in nuante de culori ). Sper sa se ajunga la o varianta "eleganta" !

Abia astept sa vad ce iese.
NUmai de bine si mult succes !
www.danielcorneanu.me
 
http://www.danielcorneanu.me
marius2die4
Excelente modificarile. Multumim de timpul acordat
E620 + 11-22mm + 14-54II + 70-300 + 50mmf2 +Leica 25mmf1.4 +sigma 150mm 2.8 macro + FL36R + FL40Smile
http://marius-fot...ogspot.com
 
http://marius-fotografie.blogspot.com/
Gabriela
Excelenta revigorare! Bravo!
 
www.grupulmiracol.ro
laurentiu
Bravo!!!
Em1 MK2 și câteva obiective
 
Bogdan Mitea
Va anuntam ca noua infatisare a site-ului a fost definitivata. Este si ultima contributie pe care am vrut sa o aduc acestei minunate comunitati. Din pacate eu nu am cum sa mai administrez acest site. Astept ofertele celor ce doresc preluarea lui: costuri de intretinere, hosting, salvari de baze de date, programare php, salarii pentru admini. In cazul in care nu vor fi doritori site-ul se va inchide.

Amandoi am migrat catre alte marci de ceva timp (Tony-Nikon, Bogdan-Canon) si nu e corect sa mai administram site-ul asta.
Ne simtim prost fata de ceilalti utilizatori care au Olympus.
Drept care am hotarat sa ne retragem si sa predam stacheta altor utilizatori.
Olympus E-M1
 
ToniGenes
Da, este bine ca site-ul sa fie administrat de utilizatori Olympus. A fost fantastic sa fiu aici alaturi de voi, dar a venit vremea sa ma retrag.

Acum o luna, multumita unei oferte de la Nikon, am trecut pe Full Frame.
Am avut nenumarate discutii interne cu Bogdan si am decis sa ne retragem de la administrare, dar ramanem in continuare ca membri aici pe forum.
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
jimb
arata foarte bine propunerea, un stil curat si ingrijit

poate la galerie sau la topicuri ar merge folosite si tag-uri? ar fi bune pentru motoarele de cautare si nu numai, de exemplu daca cineva vrea sa vada imagini facute cu un anumit obiectiv/camera, ori in galerie ori in imagini postate spre a fi comentate, le poate gasi mai usor avand in vedere faptul ca nu sunt topicuri separate pentru fiecare obiectiv sau camera in parte

LE: dupa ce-am scris am vazut si modificarile legate de administrarea site-ului, sper ca cel/cei care preiau site-ul sa faca o treaba la fel de buna ca si voi, multumesc pentru munca si eforturile depuse!
 
I_GO
1 aprilie ? Cool
Si Olympus RO are ceva promotii la ora actuala ( si nu doar pentru ziua de azi) !
Editat de I_GO la 01-04-2013, 13:23
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 2
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,409,655 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.