header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Constructie site
negrucristi
foarte buna asta cu retragerea........

sa nu uitam totusi ca e 1 Aprilie ......sau nu?
E 620, ZD 14-54 MKI, Metz 36
E 420 ZD 40-150,
VR-340
M42 Helios 58
 
DL
E goanga. Nici un om normal la cap dupa ce vede ce imagini se fac cu noile Oly nu ar migra la alte sisteme, ca nu ar avea de ce. Traiasca 1 aprilie!
 
www.fotografu.ro
ToniGenes
Da, a fost o pacaleala de 1 aprilie care nu a prins asa cum speram. Smile



--
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
Bogdan Mitea
Data viitoare inchid site-ul. Poate asa vom fi mai credibili.
Olympus E-M1
 
ToniGenes
Pai daca il inchizi, nu mai are niciun farmec, nu mai vedem comentariile.

Ok, la anul trebuie sa ne straduim mai mult.

Smile
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
Ionut78
Buna pacaleala, mai ales echipamentul de la semnatura a facut toti banii Rolling on the floor
Olympus PEN
 
qrazvan
Da, da, corect, am uitat ca e 1 aprilie Rolling on the floor
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
Bogdan Mitea
Urmarind si postarile voastre am depasit faza de preconcept si va putem prezenta conceptul noului Homepage:
olympus_v25.jpg

Editat de Bogdan Mitea la 01-04-2013, 16:20
Olympus E-M1
 
ghinitai
Eu o muscasem pana sa-mi aduca aminte I_Go ca e 1 aprilie. Frown
 
ToniGenes
Vad ca pana la urma a prins un pic pacaleala. Smile
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
red bull
Jur pe viata mea ca am pus botu' at wits' end

Ce bine ca e o glumaParty
Fratilor, faceti un efort supraomenesc si lasati capra vecinului sa moara de batranete!
Ex EM-5 , Ex-EM1 ...Ex-OLY
Momentan folosesc Sony


http://500px.com/vasihurghis
Vasile Hurghis | Flickr - Photo Sharing!
 
nicu t
buna...incercarea..
propun sa ramineti aici..si sa nu ne parasiti..
multumimWink
 
d3xmeister
Tony pasarar-sef cu full frame ? Asta a fost primul indiciu Smile)

Felicitari pentru modificarile recente.
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
jimb
am furat-o Rolling on the floor
 
titeldragomir
Era mai credibila pacaleala cu inchisul site-ului....

Arata foarte bine noul design...este mult mai interesant.

Felicitari baieti...
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
laurentiu
day dreaming
Dupa ce mi-am luat-o de dimineata la servici vin acum la ceas de seara si mai vad si asta.Eram imun la orice.
Em1 MK2 și câteva obiective
 
Eddy
d3xmeister a scris:

Tony pasarar-sef cu full frame ? Asta a fost primul indiciu Smile)

Felicitari pentru modificarile recente.



Nu am luat-o.
Tocmai ce am revazut filmul Four Feathers si este acolo o scena in care un satrap intreaba: "amandoi in aceeasi zi?"
Si plus de asta Toni tocmai ce si-a upgradat fratele cu un E5, deci nu are nici o logica situatia.
Nu mai zic ca nu s-au aruncat pe bursa cu mare lucru.
 
ghinitai
Dar totusi... daca v-ar face o oferta Nikon, un upgrade la Nikon D4 + 500mm f4? Smile
Asta mai mult pentru katran...
 
ToniGenes
Multumim pentru parerile despre noul design !

Chiar daca este evident, mai spun o data ca nici nu se pune problema de migrat la mine sau la Bogdan.
Asa cum bine a remarcat Eddy, eu am facut investitii recente in Olympus, nu numai pentru fratele meu, dar si pentru mine.
Sunt multumit la Olympus si o sa raman aici.
Din cate stiu si Bogdan este foarte multumit de Oly.

O sa incepem sa lucram saptamana asta la noul design....
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
adipocea
Apropo de migrare la alte marci, cred ca filozofia de achizitie si apartenenta la anumite marci s-a schimbat in ultima vreme. Piata mondiala s-a globalizat, de asemenea cercetarea , inovatiile, toate sunt interdependente, e putin ca in fotbal, inginerii buni, ca si fotbalistii buni, sunt cumparati de concernele cu bani, totul depinde de strategia de piata, de marketing, nu cred ca mai are legatura cu priceperea si meseria unor oameni de la o firma sau alta... La fel cum in fotbal nu mai poate aparea vreo campioana a unei mari iubiri, gen Universitatea Craiova, care cu scoala ei si pepiniera ei si meseriasii ei sa se bata cu grazii Europei, nu cred ca mai pot aparea ingineri superpriceputi, crescuti la o firma, care sa nu fie cumparati de altii cu bani mai multi...Acum, sincer, de cand cu aparitia monstrilor de rezolutie si dynamic range de la Nikon, d800 si d600 , dar si d7100, practic un senzor cu rezolutie de Hasselblad, de medium format, la pret de nimic, adica la pret de om-d, vad putine argumente in a ramane la olympus. Sincer, formatul micro four thirds nu are acum decat argumentul filmarii extraordinare de la gh3, dar nici cu ce fac d800 sau d7100 la filmare nu mi-e rusine acum, si mai are argumentul unor sticle bune pe care, sincer, Nikonul nu le are pe anumite focale, de exemplu panaleica e net superioara lui 50mm f1.4 de la Nikon. Iar argumentele Canon, net depasiti la senzori si rezolutie de Nikon, raman o anume tonalitate mai cremoasa, mai cinematografica, a culorilor, si sticla mai buna de pe anumite focale, adica 50mm f1.2 si 85mm 1.2, pe care Nikon nu le are si e departe de ele. Deci, sa nu uitam totusi ce ne-a unit pe acest forum in the first place, cum zic americanii, anume apartenenta pentru ceva mai mic si mai inventiv, mai meserias, apartenenta care a generat o filozofie de viata... Dar nu se poate ca unul precum Katran sa mai refuze trecerea la un Nikon, la un full frame, mai ales el, pasionat de pasari si de wildlife, acolo unde sticla profesionala de la Nikon, combinata cu senzorul lor, produce rezultate incomparabil mai bune cu ce poate orice Olympus...Trebuie sa ma contrazic pe mine insumi, pe ce spuneam acum cateva luni, la aparitia om-d si gh3, dar trebuie sa recunosc ca nivelul de calitate aruncat in joc de nikon, sony, fuji (nu si canon, acesta e inca prea scump), este stupefiant, si trebuie sa fii nebun sau foarte atasat de un brand ca sa preferi , la ora asta, un om-d unui d7100, care e efectiv la acelasi pret
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 2
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,322,148 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.