header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Despre concursurile foto
Winter1966
Euronymus, cred ca nu trebuie sa te consideri mediocru . Poate toti suntem, depinde la ce te raportezi.
In final citind topicul , cred ca nu neaparat titulatura de concurs este corecta. Parca este mai mult o arie de critica , evident constructiva. Daca s-ar pune , sau se va pune, problema de premii sau orice alt interes material, atunci vom incepe sa avem probleme. Pana atunci cred ca suntem o comunitate foarte mica unita (atat cat este ) de interesul comun pentru fotografie precum si posesia aceleiasi marci.
Deci desi eu nu am postat aceasta saptamana ( aici nu este cu adevarat primavara inca) cred ca de fapt nu este concursul saptamanii ci tema saptamanii ( daca cineva a postat pe Treklens intr-o perioada stie despre ce vorbesc ) si nu e rau deloc.
OMD- EM5 ; Oly EP-3; ;OM-20;o traista de sticle
 
Bogdan Mitea
Modestia isi are locul ei. Sa nu abuzam de ea.
Fotografia este o proiectie a unui moment si incerci sa pui in ea toata priceperea din acel moment mediata de conditii ca: aparat, mediu, inspiratie.
Olympus E-M1
 
Bogdan Mitea
Cineva mi-a propus o tema: oameni cu fezte vesele, fericite.
In general, mergand pe strada, vad numai chipuri intunecate si apasate de grijile traiului greu.
Nu resping propunerea insa tema mi se pare grea.

Va plac provocarile?
Olympus E-M1
 
Bogdan Mitea
Nu ai scuza. Ai vandut deci ai bani, mergi si cumpara!
Olympus E-M1
 
Winter1966
Bogdan Mitea a scris:
Modestia isi are locul ei. Sa nu abuzam de ea.
Fotografia este o proiectie a unui moment si incerci sa pui in ea toata priceperea din acel moment mediata de conditii ca: aparat, mediu, inspiratie.


... si feeling. Din pacate prea des uitam ca in spatele unei fotografii trebuie sa fie o poveste, altfel este ceva sec si artificial. Dar ne uitam mult prea mult la pixeli,focus, ... etc.
"Mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste nimic " parca asa era in Filantropica.
Parerea mea este ca trebuie luata in seama aceasta poveste, ...

Din pacate ai dreptate cu fetele triste de pe strada. Eu mai ies in zona necirculata, si cu adevarat nu prea vad oameni ... nu neaparat veseli, macar sa nu fie incruntati...

Dar este cu adevarat o provocare.Eu nu ma arunc, insa incerc sa dezvolt tema. Daca iese ceva... vedeti si voi.
OMD- EM5 ; Oly EP-3; ;OM-20;o traista de sticle
 
eurynomus
este extraordinara ideea cu oameni zambind. o aveam deja in cap de ceva vreme dar nu reuseam sa pun punctul pe i. Sa incercam
Deja am facuta prima poza : vedeti pe blogul meu
Editat de eurynomus la 06-04-2011, 13:40
http://shakaphoto.wordpress.com/
d90 28-70 F3.5-4.5D ; 35 mm f1/8G
 
http://shakaphoto.wordpress.com/
titeldragomir
Da...provocarea este mai mare daca trebuie sa fotografiezi oameni de pe strada..sa intri in vorba cu ei ...si sa-i faci sa zimbeasca cind le faci o fotografie...
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
Bogdan Mitea
Unde zici ca e poza aia ca nu o vad...aici...
Olympus E-M1
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 4
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,257,913 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.