header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
BURSA - Reguli de bun simt
Paul
Desi nu sunt admin, imi permit sa readuc aminte niste reguli de bun simt care pe alte site-uri se respecta cu strictete.


- Daca aveti mai multe produse de vandut, de exemplu lucruri care fac parte din aceeasi categorie, deschideti un singur thread, nu suntem obligati sa vedem pe prima pagina x anunturi postate de acelasi user, cand se putea pune unul singur.


- Nu faceti mai mult de un "up" ori "edit" pe zi la un anunt, astfel incat anuntul sa nu urce pe prima pozitie la fiecare 2 ore.


- Posturile off-topic nu sunt o placere pentru vanzator, ar fi frumos sa se respecte anuntul vanzatorului.
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
titeldragomir
Corect...

Si ar fi indicat ca eventualele negocieri sa se poarte prin mesaje private...
Olympus ( film+ digital)
 
https://www.flickr.com/photos/titeldragomir/
Rudotel
de acord cu voi, doar ca nec-so vrea sa discutam pe forum nu pm. Imi amintesc ca se pusese la un moment dat problema sa sustinem si noi intr-un fel sau altul munca adminilor. Ideea mea era ca daca tot nu am reusit cu bani, macar sa donam ceva articole foto, iar ei sa faca un fel de magazin virtual de unde sa cumpere tot olympistul ce-i face cu ochiul. Spre exemplu filtre, carduri, capace si parasolare, trepiezi, curele si cureluse, etc. Si ca sa dau un exemplu, eu am un parasolar de 40-150 si doua filtre pe 58 uv si polarizare aproape noi care nu-mi mai sunt de trebuinta. Ii rog pe Bogdan sau Toni sa-mi dea o adresa unde le pot trimite cu un curie.r
Editat de Rudotel la 16-01-2013, 23:32
 
Rudotel
si un cablu de date pentru seriile E si micro
 
Ionut Trufin
Legat de asta ar fi util un cont de paypal in care sa se poata face donatii si un link pe site care sa faciliteze acest lucru.
ZD 14-54, ZD 40-150, ZD 35, OM10, Epl1, Epl5, E-m1, micro 7.5, 17, 45, 40-150, 14-42
 
Bogdan Mitea
Va multumesc pentru idei. Imediat ce voi avea timp, bursa va fi reorganizata - trimisa intr-o sectiune separata, fara sa mai polueze discutiile de specialitate.

Acesta este un site dedicat pasionatilor de fotografie nu un site de intermedieri comerciale. Oferim si aceasta facilitate dar trebuie perceputa ca un bonus si nu e normal sa fie abuzata baza de date a site-ului.

Plus ca nu am vazut pana acum un multumesc din partea cuiva care a vandut ceva pe aici. Nu-i nimic, ei sa fie sanatosi.
Olympus E-M1
 
mircyx
Nu fi asa de negativist Bogdane ca mai sunt si floricele printre noi. Ia priveste mai jos! Una peste alta mi-ar prinde bine sa stiu cum pot marca inchiderea thread-ului. Am vazut la altele inchise ca au semnul de interzis in fata. Ma lamuresti, te rog!

Postat la 05-01-2013, 22:48

Membru

Postări: 98
Înscris: 08 ianuarie 2011, 22:26

Aparatul s-a vandut. Thread-ul se poate inchide.

Multumesc!
Olympus E30 + HLD4 / E1 / ZD 12-60 mm SWD / ZD 50-200 mm SWD / FL 50 R / EC 14
Olympus OM-D EM-1 + HLD7 / mZD 12-40 mm / mZD 75-300 II / Olympus FL 36R
 
www.photoblog.com/mircearaducan
Bogdan Mitea
Gandul bun face mai mult decat 1000 de multumiri nesincere.
Stiu ca in aceasta comunitate sunt oameni de calitate.

Da-mi voie sa fiu carcotas: acel multumesc este unul de tip general, gen - multumesc celui ce a cumparat sau multumesc in avans pentru inchiderea discutiei etc.

Adminii au posibilitatea sa inchida discutiile, sa le eidteze, mute sau stearga.
Olympus E-M1
 
qrazvan
Eu am mai vazut si mesaje de multumesc special pt. admini, de genul "Multumesc site-ului de gazduire".
Un exemplu: "Rog administratorii sa inchida acest thread deoarece nu mai este de actualitate! Va multumesc!" (http://www.olympus-romania.ro//forum/viewthread.php?thread_id=427&rowstart=20)
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
laurentiu
Hai ca am cautat de am inebunit un anunt de al meu.La final si eu a m multumit si am spus sa fie inchis.
In legatura cu sustinerea situl revin cu aceeasi propunere in partea dreapta ceva reclama.Acolo sub dolarei.
Em1 MK2 și câteva obiective
 
admin
Bursa a murit!
Traiasca Bursa!


De astazi sectiunea din forum, foarte activa de altfel, unde toata lumea cumpara-vinde, a fost inchisa.
Pentru ca dorim sa va oferim in continuare aceasta facilitate am introdus o functie noua, cu legatura in bara de link-uri (cea orizontala) din header.
Editat de Bogdan Mitea la 27-03-2013, 13:39
 
ToniGenes
Am atasat un printscreen unde am marcat cu rosu link-ul de BURSA, pentru cei care nu l-au gasit inca.

Noul modul aduce niste beneficii :
-nu mai poluam forumul cu anunturi de vanzare;
-gestionam mai bine bursa cu acest modul.
captura2.jpg bursa.jpg
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
tester
Si un panou cu ultimele produse adaugate la vanzare:
captura3.jpg
 
d3xmeister
Foarte buna ideea, e mult mai bine asa
Sony RX10 IV, Sony RX100VA
 
Ionut78
Ar fi bine pe langa celelalte date care apar in pagina cu anunturi sa apara in dreptul fiecaruia si numele celui care l-a postat, iar in cadrul anunturilor sa fie obligatorii datele de contact si localitatea unde se afla produsul. In rest mi se pare si mie o idee buna ca bursa sa fie separata de celelalte dicutii.
Olympus PEN
 
Bogdan Mitea
1. In ceea ce priveste protejarea membrilor impotriva unor actiuni rauvoitoare. Anunturile pot fi adugate doar de catre membrii inregistrati. Pentru a deveni membru ai nevoie de o adresa reala de e-mail. Desigur ca IP-urile de unde se conecteaza sunt colectate. Acestea pot fi puse la dispozitia autoritatilor in caz de inregistrare de frauda.

2. Confidentialitatea. Pentru a deveni membru este nevoie doar de o adresa reala de e-mail. Fiecare decide ce alte informatii despre el pune la dispozitia celorlalti membrii.

3. Declinarea raspunderii noastre. Site-ul nostru nu presteaza o activitate comerciala si nu inregistreaza venituri. Este o platforma publica ce pune la dispozitia tuturor o aplicatie prin care acestia vand sau cumpara, membrii fiind singurii raspunzatori de corecta desfasurare a tranzactiilor.

4. Aplicatia faciliteaza comunicarea si schimbul de informatii. Daca o studiati atent veti observa ca fiecare anunt, pe langa produs, detalii, pret si fotografii alea acestuia, descrie si cine a postat anuntul, buton de contact al vanzatorului, imprimarea anuntului. Si sa nu uitam rubrica de comentarii.

5. Pentru toate acestea au muncit, gratis, pentru dumneavoastra: Tony (katran) si subsemnatul Bogdan Mitea.
Editat de Bogdan Mitea la 27-03-2013, 23:44
Olympus E-M1
 
qrazvan
Multumim pentru implementare si munca depusa!
E-5, 8mm, 12-60mm, 50-200mm
 
nicu t
Multumim frumos ...Thumbs up
 
Ionut Trufin
E o idee foarte buna. Multumesc frumos pentru efortul depus.
ZD 14-54, ZD 40-150, ZD 35, OM10, Epl1, Epl5, E-m1, micro 7.5, 17, 45, 40-150, 14-42
 
laurentiu
Multumim frumos.Cand mai trec pe la capitala promit o bere la fiecare.
Am scris ma tin de cuvant.Wink
Em1 MK2 și câteva obiective
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 4
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,099,471 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.