header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Nou-venit! O parere va rog!
Sosolinu
Bine v-am gasit in comunitatea Olympus! Sunt noul posesor al unui E400 cu obiective Zuiko 40-150 si 70-200 (Made in Japan).Am inteles ca este un model vechi dar l-am luat ca era bine ingrijit si putin folosit.
Ce parere aveti despre el?
Ma cam bate gandul sa trec pe un model mai nou gen E450,E510 sau E520, mai mult pt functia Live view .Pe care mi-l recomandati dintre cele trei ?(ca doar de atat dispun financiar)
Insa mai intai astept o parere despre primul.
Multumesc!
 
Eddy
trage cu el si arata-ne si noua ce a iesit
 
Ionut Trufin
Bine-ai venit! Ca posesor de E-500 si fost posesor de E-450 eu zic ca diferentele intre modelele din seria 4xx nu sunt majore. E-450 si E-420 sunt identice cu exceptia filtrelor creative, iar fata de E-400 difera printr-un display o idee mai mare si live view. E510 si 520 au in plus stabilizare si un grip mai bun. Tu stii mai bine in ce masura ai nevoie de aceste lucruri.
Cred ca cel mai bine ar fi sa folosesti o vreme ceea ce ai. E400 e un aparat bun si destul de compact si usor. Eu zic ca poti obtine fotografii bune cu el.
ZD 14-54, ZD 40-150, ZD 35, OM10, Epl1, Epl5, E-m1, micro 7.5, 17, 45, 40-150, 14-42
 
ToniGenes
DSLR-urile nu sunt facute pentru live-view. Incearca sa te acomodezi cu vizorul ! Dupa 2 saptamani o sa uiti ca exista live-view.

Live-view pursange sunt mirror-less-uri precum PEN-urile. Am vazut ca E-PL1 se vinde pe la 5 milioane SH, insa o iei de la capat. Trebuie obiective sau adaptor pentru ce ai tu acum cu compromisurile care se impun.

Mai bine incearca vizorul de pe DSLR ! Cred ca o sa te obisnuiesti repede cu el. Upgrade la ce ai acum ar fi un E-520 pentru ca are stabilizator de imagine si vizor ceva mai mare, insa nu e musai.
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
Sosolinu
Multumesc tuturor pt pareri!
 
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 6
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,265,362 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.