header image
Autentificare
header image
header image
header image
Vezi discuţia
 Printează discuţia
Firmware .
popins71
Am facut update de firmware pe un e - pl1 . mai exact 1.3 . totul ok mai ales viteza de focus , dar ca sa fie si un minus am pierdut din iAuto setarile de vivid sau soft cele de blur sau panning si ce mai era pe acolo . A mai intampinat cineva problema asta ?
 
Paul
Cred ca trebuie verificat in meniu daca nu cumva trebuiesc activate pe fiecare mod in parte functiile respective. Cand ajung acasa incerc sa ma uit pe un E-PL2 sa vad daca este valabila povestea asta.
"The camera is an instrument that teaches people how to see without a camera." - Dorothea Lange
 
www.filmalbnegru.ro
popins71
am mestecat in el pana am inodat atele si nu am gasit . in orice caz plusul cel mare e viteza de focus care a scazut considerabil . acum o sa fac un test si cu mmf 2 montat pe el .
 
popins71
Am revenit . Rezultate multumitoare si cu mmf 2 montat , focusul si in acest caz e mai rapid decat inaintea update de firmware .Smile
 
ToniGenes
Dar ce obiective 4/3 ai pus pe el ?
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
popins71
Domnul Katran , o placere canalul dv. de youtube , felicitari ! Sa revin la intrebare , 35mm , 14-42mm si un 40-150mm . Poate e efectul Placebo dar mie asa i-mi pare ca focuseaza ceva mai repede . O seara faina !
 
ToniGenes
Multumesc !

Pe 14-42mm si 40-150mm au implementat o forma primara de CDAF in perioada cand au pus live-view-uri pe DSLR-uri. In aceeasi situatie ar mai fi 70-300mm, pancake-ul de 25mm si PanaLeica 25mm F/1.4 pentru DSLR. Deci obiectivele astea s-ar misca mai bine pe m4/3.

35mm m-as fi asteptat sa focalizeze foarte incet.


-
Editat de ToniGenes la 19-09-2014, 08:35
 
http://www.flickr.com/photos/27603562@N04/
Salt la forumul:

Navigare
Intalniri membri

Meniu utilizator
Statistica utilizatori









·Forum de discutii
·Galerie foto
·Ultimele imagini
·Anunturi

·Trimite o imagine
·Căutare
·Reguli in site
·Contactaţi-ne


Utilizator

Parolă



Încă nu eşti membru?
Înregistrează-te

Ţi-ai uitat parola?
Solicită una nouă

· Vizitatori conectaţi: 7
· Membri conectaţi: 0
· Membri înregistraţi: 641
· Cel mai nou membru: Doru
· 19,290,291 vizite unice



Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.